Vítejte na stránce eshopu naší společnosti
PROFI OZON s.r.o.

Na tomto místě je možné objednat všechny
námi nabízené produkty.

V případě potřeby poradit s výběrem nás neváhejte kontaktovat.

CZ tel: +420 608 073 485

SK tel: +421 911 869 662

Doplňující informace k našim produktům naleznete na těchto stránkách:


Fotovoltaické elektrárny

Pomůžeme vám s výběrem spolehlivého dodavatele FVE

Pokud jste narazili na naše stránky, předpokládáme, že jste problematice výstavby fotovoltaické elektrárny věnovali již spoustu času, abyste si utřídili všechny technické aspekty a udělali si určitou představu o ceně a výši státní dotace. Pokud jste již rozhodnuti, že si solární elektrárnu pořídíte, stojíte zřejmě před zásadním rohodnutím kdy a které odborné firmě svěřit samotnou montáž. Aby to jednak netrvalo dlouho a hlavně abyste co se spolehlivosti zvoleného dodavatele týče, nešlápli vedle. A proto jsme tu my, abychom vám na základě naší vlastní výborné zkušenosti pomohli učinit dobré rozhodnutí. K správnému rozhodnutí vám pomohou i informace, které uvádíme níže. 

Proč si nechat doporučit montážní firmu od nás?

 1. Sami jsme byli v podobné situaci a nakonec jsme našli spolehlivého a rychlého partnera a s výsledkem realizace jsme mimořádně spokojení. Od té doby spolupracujeme a rozšiřujeme síť spokojených zákazníků.

 2. Nečekáte měsíce na montáž, což je dnes největší problém. Realita je taková, že u většiny dodavatelských firem kvůli přetlaku poptávky začne instalace panelů mezi 4-12 měsícem od podpisu smlouvy. V případě našeho partnera se od data získání písemného povolení od provozovatele distribuční soustavy začne s montáží obvykle do 1 měsíce.

 3. Montáž nebude provádět obrovská firma, která dělá ročně tisíce realizací, ale firma, která vyrovnaně zvládá objem práce a komunikaci se zákazníky. (žel takových firem není mnoho a krásný web ještě neznamená dobré služby a mít spokojeného zákazníka)

 4. Dostanete jen kvalitní komponenty a dlouhé záruky. (viz. níže)

 5. Všechny komponenty jsou skladem k okamžité montáži.

 6. Všechny nutné žádosti budou podány za vás, nemusíte se o nic starat. Pouze čas od času bude vyžadován váš podpis na příslušných dokumentech.

Jaké komponenty dostanete?

Náš parner razí především cestu kvality před nízkou cenou. Pokud tedy hledáte především kvalitní komponenty, tak jste tu správně.

 • solární panely německé firmy Bauer (účinnost 20,49%, záruka 20 let na funkčnost, a 25 let na garanci 85% výkonu, barva plná černá)

 • bateriový set značky Dyness (záruka 10 let, kapacita 6000 cyklů)

 • hybritní asymetrický střídač GOODWE (záruka 10 let, monitoring v mobilním telefonu)

 • Wallbox Olife Energy (český výrobce, záruka 2 roky)

Proč rozhodnutí neodkládat?

Celá distribuční soustava v ČR má nějakou max. kapacitu propustnosti elektrické energie, která se s přibývajícími montážemi elektráren postupně naplňuje. Platí tedy, že kdo dřív přijde, ten bude mít větší šanci, že mu provozovatel distribuční soustavy ve smlouvě neomezí výkupní výkon jeho domácí elektrárny. Není neobvyklé, že některým zákazníkům již nyní bylo povoleno prodávat z přebytků třeba jen 30% jejich max. výkonu FVE. Vše záleží na kapacitě distribuční soustavy v místě montáže, která se logicky měsíc od měsíce snižuje množstvím přibývajících solárních elektráren.

Co vás nyní čeká?

 1. Předáváme váš kontakt firmě, která má na realizuje výstavbu FVE. Od ní získáte nezávaznou cenovou nabídku.

 2. Pokud budete souhlasit s cenovou nabídkou, tak si následně s vámi dohodne schůzku a obhlídku místa realizace pracovník montážní firmy.

 3. Dostanete finální cenovou nabídku s nákresem efektivního umístění panelů na vaší střeše a podepíše se kupní smlouva.

 4. Podá se žádost o instalaci FVE provozovateli distribuční soustavy v místě montáže (ČEZ, PRE, EG.D). Vyřízení trvá max. do 1 měsíce.

 5. Poté se dohodne termín montáže samotné elektrárny, která zabere v kuse asi 3 dny práce. 

 6. Po instalaci proběhne revize FVE.

 7. Po revizi se požádá váš provozovatel distribuční soustavy o zřízení tzv. paralelního připojení, což znamená instalaci jiného typu elektroměru, který umožní měření výkupu přebytků elektřiny.

 8. Poslední bodem je podání žádosti o vyplacení státní dotace. (rozhodnutí úřadu trvá od 1 do 3 měsíců) 

 9. Pokud budete chtít prodávat elektřinu jinému dodavateli, než je ten váš současný dodavatel, požádáte si o přidělení dalšího EANu, abyste mohli přebytky prodávat někomu jinému. (Pokud vám náhodou distributor druhý EAN zahrne již přímo do smlouvy, bude to vaše výhoda, nelze to ale předem ovlivnit.)

 10. Vyberete si svého výkupce přebytků elektřiny. (Jiného dodavatele můžete mít na dodávku el. energie a jiného na výkup vyrobených přebytků.)

Jaké výše dotace je možné dosáhnout?

Celkem můžete po instalaci FVE a jejím napojení do distribuční sítě získat 235.000 Kč z fondu nová zelená úsporám. Až 200.000 Kč na FVE s akumulací elektrické energie. Dále 5000 Kč na zpracování projektové dokumentace a až 30.000 Kč na nabíjecí stanici pro jeden elektromobil. 

 • Základní instalace o výkonu 2 kWp se standardním měničem – 40 000 Kč

 • Základní instalace o výkonu 2 kWp s hybridním měničem – 60 000 Kč

 • Základní instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč

 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč

 • Za 1 kWh el. akumulačního systému (baterie) – 10 000 Kč

Zákazníci z Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje získávají navíc dotační bonus +10%.

Jaké jsou podmínky získání dotace na FVE?

O dotaci může žádat pouze majitel rodinného domu.

Elektrárna nesmí být větší než 10kWp a musí být napojena na distribuční soustavu (ostrovní elektrárny nemají nárok na dotaci).

Aktuální pokyny MŽP jsou ke stažení zde: Nová zelená úsporám

Jak je to s úhradou kupní ceny za montáž FVE?

 • 50% kupní ceny FVE se hradí po podpisu kupní smlouvy

 • 40% kupní ceny FVE se hradí 14 dnů před oznámeným termínem zahájení instalace FVE

 • 10% kupní ceny se hradí po revizi FVE

Náš partner instaluje FVE na území celé Moravy, případně lehce za pomezím Čech a Moravy. Pokud spadáte do této oblasti, můžete se na nás obrátit.

Kontaktujte nás a získejte nezávaznou cenovou kalkulaci na FVE.


K personalyzaci reklam a analýze návštěvnosti používáme nezbytné a volitelné soubory cookie. Souhlasíte s použitím všech cookies?

Souhlasím
Nastavit
Nesouhlasím